Pľuvanec do tváre všetkým Slovákom!

Autor: Martin Andruscak | 19.12.2014 o 10:34 | (upravené 20.1.2015 o 9:39) Karma článku: 8,93 | Prečítané:  2340x

Milí priatelia! Rozhodol som sa, že z času na čas sa cez blog chcem vyjadriť, k témam, ktoré sa v mojom okolí, v našej spoločnosti, či na politickej scéne objavia. Zdá sa mi, že v našej spoločnosti je akútny nedostatok pravdy, priamosti, integrity a ochoty bojovať za dobré veci, ale aj zdravého rozumu, dobroprajnosti a ochoty dohodnúť sa.

To, k čomu by som sa chcel vyjadriť dnes je podľa mňa „slávny výrok“ nášho bývalého prezidenta pána Gašparoviča. Na otázku nevymenovania právoplatne zvoleného generálneho prokurátora, pána Čentéša, sa vyjadril, podľa médií, pán Gašparovič, že to v podstate Ústavný súd je na vine, pretože rozhodol v prospech pána Čentéša a jemu z toho nevyplývajú žiadne dôsledky. Toto vyhlásenie je podľa mňa pľuvanec do tváre celému Slovensku.

Kladiem si rečnícku otázku: To kde sme sa dostali v našej spoločnosti? Na ňu ani nežiadam odpoveď. Každému štandardne inteligentnému človeku je intuitívne jasná odpoveď. Nepoznáme konkrétne informácie, ani mená, okolnosti, či sumy. Je to komplikované a úmyselne zatiahnuté záclonou lží a desaťkrát otočené polopravdy a zmanipulované informácie, aby nik neprišiel k poznaniu pravdy.

Myslím si, že všetko má svoj dôsledok a čokoľvek urobíme sa skôr či neskôr dočká ovocia.

  1. Pán Gašparovič, podľa mňa, nikdy nebol nezávislý a vždy počas jeho úradu sa prejavy jeho závislosti nepriamo prejavovali v jeho konaní, či rozhodovaní.
  2. Nevymenovanie pána Čentéša bolo protiprávne konanie, čo nám bolo jasné už vtedy a ústavný súd to konečne povedal aj oficiálne.
  3. Pán Gašparovič by mal niesť osobnú zodpovednosť za toto faux-pas a za všetko, čím poškodil SR a jej občanov svojim vedomím jednaním v prospech ľudí v jeho pozadí.
  4. Čo sa týka tej naivnej kauzy o vrátenie kresla generálneho prokurátora pánovi Čentéšovi, mám za to, že tento krok nebude nijako prakticky prospešný občanom SR.

- Morálne súhlasím s princípom spravodlivosti a pán Čentéš by to miesto mal dostať späť.

- Z praktického hľadiska sa pýtam, čo sa tým získa? Nič progresívne. Myslím si, že ak obaja protagonisti sa poznajú a obaja mali podobné zmýšľanie a motívy, aspoň podľa vyjadrenia pána Čižnára na tlačovej konferencii o ich stretnutí a prehováraní nevymenovaného gen. prokurátora, aby toto miesto pán Čižnár vzal mi to len potvrdzuje.

- Každý právnik s slušnou kariérou, ktorý je schopný, kvalitný si na nedostatok sebarealizácie nemôže sťažovať a nemyslím si, žeby na túto funkciu bol pán Čentéš odkázaný.

- Samozrejme tu neide alebo aspoň nemalo by ísť primárne o kariéru gen. prokurátora, ale o zabezpečenie spravodlivosti a práva pre občanov SR. Otázka kariéry, či osobných ambícií je nerelevantná.

- Čo sa týka krivdy si myslím, že finančná náhrada je adekvátna, ale práve preto, že za takéto systémové úmyselné pochybenia sú zodpovední práve ľudia, som presvedčený, že práve títo ľudia by mali pykať.

- Ak sa v oblasti odhaľovania a usviedčania prioritných škodcov SR má pán Čentéš záujem naďalej angažovať, malo by sa nájsť adekvátne riešenie práve na pôde generálnej prokuratúry adekvátnym miestom a kompetenciami.

 

Samozrejme toto všetko je len pokus o analýzu javu, ktorý sa v malom či veľkom opakuje dejinami sveta a Slovensko nie je výnimkou. Sebectvo, strach, lakomstvo, klamstvo a nezáujem tých, ktorí sa majú prví zaujímať – občanov/voličov... Ak však bude treba, nebudem len písať komentáre!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Plavčan vo štvrtok skončí, Danko si dal čas na premýšľanie

Predseda SNS hovorí o potrebe obnoviť dôveru v koalícii.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?